13 Mart 2012 Salı

KANEPEM ÜŞÜMESİN :)

kanepe şalı
Benim gibi 8-10 şalı olan kokoş birinin kanepesi şalsız olur mu? olmaz tabisi :)) kanepemin benden neyi eksik dedim vee bir şal da ona kondurdum. Kendisi gayet kırmızı olsada düz ve sade bir kanepeydi ama şallanınca pek bi cıvıl cıvıl oldu sanki ne dersiniz? Bu küçük kareleri daha önce yapıp yapıp bırakmışım eee tabi annemin evinde artık kırtık çoktu. Yünler, kumaşlar, yenilenebilecek eşyalar hatta antikalar... aah ahh ozamanlarda yoktuki böyle meraklarım ama malzeme çoktu şimdi merakım var ama malzeme yok. Neyse bi ara anneme gittiğimde aaa bunları ben yapmıştım deyip topladım geldim :)
örgü kırlent
çingen dedi annem bana :)))
babannemde hemen her zaman yaptığı gibi özlü bir söz yapıştırdı : 
"kız kısmı anasının evine giderken ayağının altına sakız yapıştırırmış, hiç bişey getiremezsem tozunu toprağını götüreyim diye" :))) nasıl söz ama? hakkatende doğru. sizi bilmem ama ben annemin evinde dolaşırken bazen kendimi markette gibi hissediyorum :D herşeye alınacak gözüyle bakıyorum... 
hanım dilendi bey beğendi modeli


Zaten gurbette olduğum için de ne zaman gitsem annem bana bişeyler verebilme telaşına düşüyo. şunun var mı? bunun var mı? 
canım annem yaa...
      Bu küçük karelerin bir de büyük karelerini örmüştüm onları da topladım geldim tabisi :)) ama daha birleştirmedim. Yakında...6 yorum:

 1. artik usumez sanirim,
  kanepe cok mutlu olmustur
  :))))))))))

  YanıtlaSil
 2. :D
  ee o beni yıllardır taşıyor onu mutlu etmek boynumun borcu :)))

  YanıtlaSil
 3. anneler hep böyle başka bir duygu canım ya benim ki de öyle her zaman bir şeyler vermek hazırlamak istiyor allah yokluklarını göstermesin

  YanıtlaSil
 4. AMİN...
  öyleler dimi bitaneler.

  YanıtlaSil
 5. çok güzel olmuş ben de örgü örmeyi çok istiyorum ama yıllar yıllar önce elime mil batirmiştım ucunu kırıp çıkarmışlardı parmağımdan :) o gün bugündür annem, teyzem ve velilerimden geçiniyorum ;) örgü örebilenede çok imreniyorum emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
 6. talihsiz bir kaza olmuş geçmiş olsun ama sende yer etmesine izin verme korkularının üstüne git ;)
  gerçi hiç gerek yokmuş: çok şanslısın veliler çok bonkör oluyorlar kardeşimden biliyorum :)))

  YanıtlaSil

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
♥___ YORUM İÇİN TEŞEKKÜRLER___♥
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥